Olsztyn ,
Warmia i Mazury

Komisja

TERMIN: 13.05.2018palac pacoltowo logo accent

RANGA: Trening pod oceną

ORGANIZATOR I MIEJSCE: Ośrodek Jeździecki Pałac Pacółtowo, Pacółtowo 2, 14-107 Gierzwałd

WARUNKI TECHNICZNE: plac konkursowy- 20m x 60m, podłoże kwarcowe, rozprężania-  40m x 60m, podłoże kwarcowe

WARUNKI UCZESTNICTWA: umiejętności jeździeckie co najmniej na poziomie brązowej odznaki jeździeckiej, paszport konia z aktualnym szczepieniem przeciw grypie. Zgoda rodziców lub opiekunów prawnych dla zawodników niepełnoletnich. Obowiązuje kodeks postępowania zgodnego z dobrem konia.

                                                                                                         

Wymagany schludny stój treningowy lub strój galowy zgodny z Przepisami Dyscypliny Ujeżdżenia PZJ wydanymi w 2016 roku.

Na prośbę sędziego głównego każdy z zawodników proszony jest o zgłoszenie się na JEDEN wybrany konkurs. Po zakończeniu czworoboku nastąpi omówienie błędów, a następnie ponowny przejazd i omówienie postępów.

KOMISJA SĘDZIOWSKA:  Sędzia Główny- Małgorzata Hansen

 Zapraszamy sędziów praktykantów do współpracy, sekretarzy do współpracy

TERMIN ZGŁOSZEŃ: do 10.05.2018 (czwartek),

ZGŁOSZENIA I INFORMACJE:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr tel. 666 961 811

REZERWACJA BOKSÓW:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub pod nr tel. 603 253 133, boksy na dzień próby treningowej: 30 zł dostępność ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

OPŁATY: na miejscu w biurze przed startem,

wpisowe i startowe: 70 zł

Organizator zapewnia siano dla koni, niezależnie od rezerwacji boksów.

Propozycje zatwierdzono przez WMZJ dn. 03.04.2018

 

PROGRAM  NAGRODY

Konkurs

Klasa

Czworobok

Nagrody

miejsce

I

Flots dla wszystkich uczestników.

1

L2 RK

20 x 60 m

Rzeczowe

2

L4

20 x 60 m

3

P3

20 x 60 m

4

P-6R-DK

20 x 60 m

5

D2

20 x 60 m

6

N6/C2 *

20     x 60 m

* Konkursy zostaną zorganizowane na życzenie uczestników.

Organizator zastrzega sobie prawo dokonania zmian w programie oraz odwołania zawodów. Za ewentualne kradzieże, wypadki, szkody i zdarzenia losowe powstałe w czasie trwania zawodów lub podczas transportu organizator nie ponosi odpowiedzialności.

Dojazd i transport koni we własnym zakresie.

KODEKS POSTĘPOWANIA Z KONIEM

Polski Związek Jeździecki prosi wszystkie osoby zaangażowane w jakikolwiek sposób w sporty konne, o przestrzeganie poniżej przedstawionego kodeksu oraz zasady, że dobro konia jest najważniejsze. Dobro konia musi być zawsze i wszędzie uwzględniane w sportach konnych i nie może być podporządkowane współzawodnictwu sportowemu ani innym celom np.: komercyjnym.

  • Na wszystkich etapach treningu i przygotowań konia do startu w zawodach, dobro konia musi stać ponad wszelkimi innymi wymaganiami. Dotyczy to stałej opieki, metod treningu, starannego obrządku, kucia i transportu.
  • Konie i jeźdźcy muszą być wytrenowani, kompetentni i zdrowi zanim wezmą udział w zawodach. Odnosi się to także do podawania leków i środków medycznych, zabiegów chirurgicznych zagrażających dobru konia lub ciąży klaczy, oraz do przypadków nadużywania pomocy.
  • Zawody nie mogą zagrażać dobru konia. Wymaga to zwrócenia szczególnej uwagi na teren zawodów, powierzchnię podłoża, pogodę, warunki stajennie, kondycję koni i ich bezpieczeństwo także podczas podróż powrotnej z zawodów.
  • Należy dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić koniom staranną opiekę po zakończeniu zawodów, a także humanitarne traktowanie po zakończeniu kariery sportowej. Dotyczy to właściwej opieki weterynaryjnej obrażeń odniesionych na zawodach, spokojnej starości, ewentualnie eutanazji.

 PZJ zachęca wszystkie osoby działające w sporcie jeździeckim do stałego podnoszenia swojej wiedzy oraz umiejętności dotyczących wszelkich aspektów współpracy z koniem.