Olsztyn ,
Warmia i Mazury

Start

PONY CUP 2018 to wspólny projekt stajni Wysoczyzny Elbląskiej mający na celu popularyzację jeździectwa wśród najmłodszych, być może przyszłych zawodników aren jeździeckich.  Tworzymy markę jeździeckich zawodów dziecięcych, dając radość najmłodszym i najbardziej początkującym jeźdźcom z warmińsko-mazurskich  stajni. Zawody PONY CUP to konkursy polegające na pokonaniu toru przeszkód w konwencji pony games, na kucyku z osobą prowadzącą lub i bez prowadzącego, a także konkursy skokowe wg przepisów PZJ o obniżonych wysokościach do 40cm/50cm.

Dla lepszej identyfikacji i komunikacji, oraz atrakcyjności dla odbiorców ustalono kolory wiodące w zawodach – pojawiające się na parkurze, w nagrodach i na samych zawodnikach oraz konikach:

ZIELEŃ - Gospodarstwo Agroturystyczne Pod Lasem PIASTOWO Katarzyna Nazarewicz
CZERWIEŃ - Stadnina Koni NARUSA Jolanta Tulisów
POMARAŃCZ - Gospodarstwo Agroturystyczne MILEJEWKO Emilia Nikielewska
BŁĘKIT - Stajnia LIPNIK Milena Kisiel

Rosnące zainteresowanie najmłodszych jeździectwem spowodowało, że Stajnie Organizatorzy uzgodniły wspólne zasady tworzące jakość zawodów jeździeckich dla dzieci. Chcemy dbać o wspólną zabawę i bezpieczeństwo dzieci (kuce gr od A do D) ustalając kalendarz zawodów cyklu PONY CUP 2018’ jako samodzielne imprezy jeździeckie, obejmując patronatami  wybrane zawody z konkursami dla dzieci.

Dekoracja i piesza runda honorowa będą tylko przedsmakiem czekających Nas emocji na każdych kolejnych zawodach, gdy rozgrywane będą kolejne konkursy z różnych dyscyplin jeździeckich (szczegóły w propozycjach zawodów). Dodatkową atrakcją na koniec letniego cyklu PONY CUP 2018’, po zakończeniu sezonu startów będzie Konkurs Piękności KONIKA. Chcemy w przyjaznej i profesjonalnej atmosferze rywalizacji sportowej dawać pozytywne pierwsze doświadczenia zawodnikom i całym ekipom, a promowane jest przede wszystkim uczestnictwo i zaangażowanie.

Cały cykl zawodów ma także charakter mocno edukacyjny i informacyjny, gdyż to na tego typu zawodach zawodnicy i ich rodziny oraz szefowie ekip doświadczają nie rzadko pierwszych wyjazdów z koniem poza własną stajnię. Prowadzimy także instruktaże dla wolontariuszy, zapewniających nieocenioną rolę w obsłudze technicznej każdych zawodów każdej rangi.

Dziękujemy Zarządowi WMZJ za wpisanie do Kalendarza imprez jeździeckich w województwie, wierzymy, że razem możemy rozszerzać grono zawodników i sympatyków jeździectwa.

Liczymy na Wasze zaangażowanie i wspólną jeździecką zabawę!

Do zobaczenia!

Ewa Obrycka-Błaut

Koordynator/Biuro Zawodów i Promocji

Info: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. &fb/ponycupelblag

 

E54A5043

01

02