Olsztyn ,
Warmia i Mazury

Komisja jeździectwa dziecięcego

Uwagi odnośnie projektu i propozycje należy składac na adres zarządu do dnia 1.06.br.
 
Projekt Regulaminu wydania Certyfikatu „Zawody Przyjazne Dzieciom WMZJ”
 
1. O wydanie Certyfikatu występuje Organizator imprezy jeździeckiej (zawody towarzyskie, zawody regionalne) na dwa sposoby: 

1.wysyłając propozycje do Zarządu WMZJ oraz do Komisji Jeździectwa Dziecięcego (propozycje muszą być kompletne i zgodne z założeniami Certyfikatu) na minimum 30 dni przed datą zawodów 
2.jeżeli z jakiś względów propozycje zostały dosłane do Zarządu wcześniej bez informowania KJD/wyrażenia woli organizatora a organizator chciałby wystąpić o Certyfikat - należy wysłać prośbę o wydanie Certyfikatu wraz z propozycjami na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. nie później niż na 14 dni przed datą zawodów.

Nie ma możliwości przyznania Certyfikatu bez wyraźnej woli organizatora oraz bez spełnienia warunków niniejszego regulaminu.
Kontakt telefoniczny do przewodniczącego Komisji: 
Jerzy Mićko Tel.603-619-272

2. Aby Zawody mogły otrzymać Certyfikat wymagane jest:

A. Rozegranie podczas zawodów minimum dwóch konkursów skierowanych do dzieci w obrębie jednego dnia (konkursy skokowe o wysokości przeszkód poniżej klasy LL-90cm). Przynajmniej jeden z konkursów będzie dostosowany do realizacji regulaminu Rankingu Dzieci WMZJ, części obejmującej starty na kucach czyli rozegranie konkursu na wysokości od 50cm do 85cm przewidzianego do startu na kucach (nie musi być to koniecznie konkurs wyłącznie dla kuców). Organizator zapewnia w obrębie tego konkursu zmiany odległości w szeregach dostosowane do bezpiecznego, regularnego pokonywania przez konkretną parę.
B. W propozycjach zawodów Organizator opisuje konkursy skierowane do dzieci dokładnie z podaniem wysokości przeszkód, rodzaju konkursu (dokładności, zwykły, na styl, na normę czasu itp.), określa wpisowe, startowe, rodzaj przewidzianych nagród itd. Używając nazwy Mini LL należy bezwzględnie określić maksymalną wysokość przeszkód.
C. W obrębie każdego konkursu skierowanego do dzieci Organizator zapewnia floo wszystkim zawodnikom, którzy wystartują w konkursie (wraz z uczestnikami, którzy nie ukończyli konkursu).
D. Organizator ma prawo zorganizowania konkursu na wysokości poniżej 50cm (nawet typu „drągi na ziemi”) oraz konkursu z asekuracją dziecka w ręku byle w propozycjach konkurs był również dokładnie opisany. Używając nazwy Mikro LL należy bezwzględnie podać maksymalną wysokość przeszkód. W konkursach dla dzieci na tych wysokościach nie dopuszcza się ustawiania: okserów i innych przeszkód szerokich, podmurówek, szeregów. W obrębie konkursu Mikro LL przeszkody mogą być różne dla różnych koni i zawodników oraz podlegać wspólnej dekoracji. Preferowany w tym przypadku jest konkurs dokładności bez normy czasu.

3. Organizatorowi, który wystąpi o Certyfikat i otrzyma akceptację Komisji Jeździectwa Dziecięcego WMZJ przysługuje:

A. Otrzymanie jednorazowego Certyfikatu w formie PDF, którym Organizator ma prawo posługiwać się do promowania tej konkretnej imprezy w formie materiałów reklamowych, promocji poprzez Internet itd.
B. Promocja imprezy na stronie www.wmzj.pl oraz na stronie Facebook KJD WMZJ.