Inauguracja sezonu letniego PONY CUP 2018 w Piastowie odbyła się w minioną niedzielę!

Dwa dni po Dniu Dziecka zaplanowana została Inauguracja sezonu PONY CUP 2018 PIASTOWO w Gospodarstwie Agroturystycznym “Pod Lasem” prowadzonym przez Katarzynę Nazarewicz​. W pięknych okolicznościach przyrody na starcie w trzech konkursach stanęło prawie 70zawodników. Sprawnie przeprowadzone konkurencje dały możliwość spróbowania sił wszystkim początkującym sympatykom jeździectwa, a nieco starsze towarzystwo z Konkursu nr 3 TREC mogło posmakować zasad i przeszkód z tejże konkurencji jeździeckiej 🙂

Po upalnym dniu między rozprężalnią a parkurem, duża część zawodników i koników zażywała kąpieli w pobliskim jeziorze.

W tym roku w szranki stanęło prawie 70ciu zawodników, każdy miał dwa nawroty a konfigurację konkursów ustalał trener ekipy. Impreza zaczyna mieć ponadlokalny charakter co Nas bardzo cieszy, gdyż chcemy promować aktywne spędzanie czasu wolnego i wychowanie przez sport. Gospodyni zawodów zadbała o przyjazną sportową atmosferę, a także o gastronomię i dodatkowe atrakcje. Na dekoracji widać było, że nie tylko dzieci lubią malowanie twarzy, za co odpowiedzialny był animator obecny na wszystkich zawodach z cyklu. Przybyło także mnóstwo kibiców z okolicy i widzimy, że misja tego projektu staje się faktem, gdyż coraz więcej dzieci dostrzega piękno sportu jeździeckiego i chce w nim aktywnie uczestniczyć.

Równo o 11:00 rozpoczął się pierwszy konkurs a za nim następne, wspólna runda honorowa, która odbywa się po dekoracji z jeźdźcami pieszo wokół parkuru była barwną szarżą dzieci, które cierpliwie piknikowały z rodzicami do końca zawodów i wspierali siebie nawzajem w pierwszych startach. Była to też wyśmienita okazja by zwolnić i smakować tę niedzielę w przyjaznym otoczeniu.

Zgodnie ze wspólnymi założeniami organizatorów cyklu PONY CUP 2017’ wszystkie dzieci są nagradzane, wszyscy są zwycięzcami, dostrzegamy wysiłek pokonania emocji w stawianiu pierwszych kroków na arenie jeździeckiej. Przygotowujemy w ten sposób dzieci i ich rodziców do startów w przyszłości, kiedy wyrosną z kategorii dziecięcych, uczymy zasad fair play i wspieramy aktywności poza – domowe. W przyszłości pragniemy utrzymać te zasady, dlatego chcą dopieścić każdego zawodnika mamy ograniczona ilość miejsc na listach startowych oraz cały czas staramy się o uwagę sponsorów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, a każdy kto chce zobaczyć kolejne zawody niech rezerwuję datę 15.07br kiedy drugie zawody zostaną rozegrane w Majątku Tulisówka w Narusie k. Fromborka.

Przy każdej okazji pragniemy też podziękować sponsorom i przyjaciołom projektu PONY CUP 2017’

Patronat nad PONY CUP 2018 objęli: Starosta Powiatu Elbląskiego, Burmistrz Fromborka, Burmistrz Tolkmicka oraz Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Jeździeckiego

Ewa Obrycka-Błaut

Biuro zawodów&promocji PONY CUP