Niebieskie zawody z cyklu PONY CUP w Stajni Lipnik na zakończenie letniego sezonu!

W minioną niedzielę rozegrano czwarte z kolei i ostatnie w letnim cyklu zawody PONY CUPP 2018 LIPNIK w Stajni Lipnik k. Kadyn, których gospodynią jest Milena Gałązka.

Mieliśmy niezwykłą okazję uczestniczyć w sportowej imprezie jeździeckiej o rodzinnym charakterze. Najmłodsi zawodnicy stawili się w miejscu zawodów już około godziny 9, gdyż otwierający zawody konkurs – KONKURS PIĘKNOŚCI KUCYKA zaczynał się o godzinie 10:00. Wszystkie kucyki były pięknie przygotowane na tę okazje od kokardek w grzywach o ogonach po wszędobylski brokat i jednorożce.

Sprawna organizacja i współpraca ekipy przyjaciół Stajni Lipnik pozwoliła na podziwianie około 140 przejazdów – 70ciu zawodników, w kolejnych trzech konkursach. Moc pozytywnej energii wśród jeźdźców i ich kibiców była niesamowita a pogoda dopisała wyjątkowo pięknie.

Dekorację uświetnił osobiście Burmistrz Miasta i Gminy Tolkmicko – Andrzej Lemanowicz, który wręczał pamiątkowe dyplomy i uroczyste uściski ręki każdemu zawodnikowi. Projekt PONY CUP nie odbyłby się bez sponsorów i przyjaciół – stad też jeszcze raz bardzo dziękujemy za każdą okazana pomoc w organizacji tych barwnych jeździeckich imprez.

Słowem podsumowania niech będą wspomnienia w kolejności chronologicznej – kąpiele z kucykami w Piastowie u p. Katarzyny Nazarewicz, niezapomniane wyścigowe emocje po zawodach w Narusie u Joli Tulisow, pogoda w kratkę w Milejewku u Emilii Nikelewskiej oraz słodkie jabłka dla wszystkich w Stajni Lipnik u Mileny Gałązka.

Cykl zawodów PONY CUP 2018 został objęty patronatami: Starosty Powiatu Elbląskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Frombork, Burmistrza Miasta i Gminy Tolkmicko oraz Prezesa Warmińsko – Mazurskiego Związku Jeździeckiego.

Dziękujemy za wspólną sportową jeździecką zabawę!

Ewa Obrycka-Błaut

Biuro Zawodów PONY CUP