Strrraszne zawody z cyklu PONY CUP w Fundacji Końskie Zdrowie za Nami!

W minioną niedzielę rozegrano piąte z kolei i ostatnie w letnim cyklu zawody PONY CUP 2018 HALLOWEEN w Fundacji Końskie Zdrowie w Elblągu.

Temat przewodni zawodów był tylko pretekstem by zachęcić dzieci i rodziców do użycia przebrań każdego rodzaju, oczywiście dominowały straszne stworki. Kolejna i ostatnia w tym roku impreza sportowa jeździecka o rodzinnym charakterze zgromadziła 40tu zawodników, oraz duże grono kibiców i widzów. Najmłodsi zawodnicy stawili się w miejscu zawodów już około godziny 10.00, Wszystkie dzieci i kucyki były pięknie przygotowane na tę okazje. Dzieci reprezentowały 7 różnych stajni regionu warmińsko – mazurskiego: Elbląg, Lipnik, Ząbrowiec, Kalis, Narusa, Pasłęk, Pacłótowo.

Fundacja Końskie Zdrowie posiada długą i bogatą historię organizowania zawodów jeździeckich, jednak takiej inwazji dzieci i kucyków się nie spodziewano. Przygotowano kominek i ciepłe posiłki i przekąski by umilić czas kibicowania. Sprawna organizacja i współpraca ekipy przyjaciół Fundacji pozwoliła na podziwianie około 80 przejazdów, w kolejnych trzech konkursach. Moc pozytywnej energii wśród jeźdźców i ich kibiców była niesamowita a listopadowa pogoda dopisała.

Organizatorzy kończąc sezon PONY CUP 2018 zaprosili wszystkich bez wyjątku na pyszny tort z pewnej Elbląskiej Cukierni, a w kominku w biurze zawodów palił się rozgrzewający ogień. Warto wspomnieć, że młodzież z ZSEiO w Elblągu zgłosiła się na Wolontariat i pilnowała bezpiecznych zajęć przy wycinaniu dyni, które dzieci zabierały do domów.

Projekt PONY CUP nie odbyłby się bez sponsorów i przyjaciół – stad też jeszcze raz bardzo dziękujemy za każdą okazana pomoc w organizacji tych barwnych jeździeckich imprez.

Dziękujemy za wspólną sportową jeździecką zabawę i zapraszamy na Nasz funpage fb/ponycupelblag!

Ewa Obrycka-Błaut
Organizator PONY CUP