W miniona niedzielę zostały rozegrane zawody jeździeckie dla dzieci PONY CUP 2019. To już trzeci sezon tej sportowej i jeździeckiej imprezy dla najmłodszych. Gospodynią tychże zawodów była Katarzyna Nazarewicz prowadząca Gospodarstwo i Stajnię „Pod Lasem” w Piastowie. Tradycyjnie już zawody miały swój kolor – zieleń gdyż parkur jest otoczony zielonym lasem, a i sama Gospodyni specjalizuje się w rajdach po Wysoczyźnie Elbląskiej i jest zawodniczka w konkurencji zaprzęgów.

Otwarcie sezonu PONY CUP zbiegło się z Dniem Dziecka i organizator zapewnił atrakcje dla każdego zawodnika i rodzin. Zawodnicy zaś pokonywali przeszkody sprawnie i bez większych trudności.
Jesteśmy dumni ze wszystkich startujących, ich ekip i koników, gdyż bezbłędne pokonanie toru przeszkód w każdym z konkursów wymagało zróżnicowanych umiejętności jeździeckich. Cały projekt powoli wpisuje się w kalendarze wszystkich stajni w okolicy, a młodzi adepci jeździectwa mają gdzie weryfikować swoje umiejętności. Zauważalne jest też zwiększenie się nowych zawodników w pierwszym konkursie, zatem kadra dzieci może tylko progresować i startować cały sezon, który składa się z pięciu imprez.

Na koniec statystyka: rozegrano trzy konkursy, zgłoszonych było 70 zawodników, obserwowaliśmy ponad 140 przejazdów (były przejazdy treningowe), zawodnicy reprezentowali 14 różnych stajni i klubów jeździeckich, do Piastowa przyjechało ponad 30 koni, a zawody trwały 6h.

Następne zawody już za nieco ponad miesiąc – 07.07 PONY CUP 2019 NARUSA k/Fromborka.
Przy tejże okazji chcemy także podziękować Wszystkim Patronom Sponsorom, bez których organizacja tak rasowej imprezy jeździeckiej, i budowanie marki zawodów jeździeckich dla dzieci – byłaby po prostu niemożliwa.

Patronat Honorowy nad PONY CUP 2019 objęli: Marszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego – Gustaw Marek Brzezin oraz Starosta Elbląski – Maciej Romanowski, patronem medialnym jest portel.pl oraz Radio Eska