Towarzyskie Zawody Konne – Pierwszy Krok odbyły się w minioną niedzielę 04. Lutego w miejscowości Kalis k.Jezioran, gdzie mieści się Stajnia Roma, której właścicielem jest p. Monika Romanowska. Przy organizacji tych zawodów współpracowali także Ewa Gajewska ze Stajni Elf w Dercu oraz Jakub Ciemnoczołowski – Stajnia Pancho w Laskownicy, a także p. Janusz Michalski.

Byłyby to kolejne klasyczne halowe zawody jeździeckie, gdyby nie konkursy,które zaplanowano i sportowa atmosfera, o którą zadbali wszyscy partnerzy tego przedsięwzięcia. Rozegrano dwa konkursy typu pony games pod Patronatem Pony Cup Elbląg, oraz 4 konkursy skokowe: od mikro LL (wys. Przeszkód do 40cm), mini LL (wys. Przeszkód do 50cm), LL (wys. Przeszkód do 80) oraz L (wys. Przeszkód 100cm).

Zawody zgromadziły około 50 zawodników, czyli ponad 100 przejazdów, sprawnie i profesjonalnie przeprowadzono każdy konkurs, każdą dekorację i każdą zmianę parkuru. Co warte uwagi, udział w zawodach wzięły dzieci w wieku od 3 lat do lat 15, pierwsze konkursy odbyły się w konwencji pokonywania toru przeszkód parkurowo-zręcznościowych przez dzieci prowadzone przez opiekuna – konkurs numer 1, oraz dla dzieci jeżdżących samodzielnie – konkurs numer 2. Opieką nad tymi wyjątkowymi i w pewnym sensie nowymi wśród konkurencji (Pony Games) dla najmłodszych zawodników, konkursami objął zespół PONY CUP prowadzony przez Ewę Obrycką-Błaut.

W przerwach pomiędzy konkursami organizatorzy zapewnili atrakcje dla widowni, między innymi pokaz Rally Obedience – posłuszeństwo na luzie w wykonaniu psiej grupy z Dog Point z Olsztyna, czy też konkursy i zabawy dla dzieci, które prowadzili animatorzy.

Takie projekty mają misję propagowania jeździectwa wśród najmłodszych i proponowania zawodów przede wszystkim bezpiecznych oraz edukacji przyszłych zawodników.

Były to pierwsze i na pewno nie ostatnie zawody zrealizowane w tej formule w Stajni Roma, jak mówi Monika Romanowska w tym roku – zaproponuje jeszcze wiele bardzo ciekawych i atrakcyjnych szkoleń i konsultacji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych ze specjalistami w swoich dziedzinach, jednocześnie aktywnie wspierając starty najmłodszych zawodników.

Coraz więcej stajni dostrzega potencjał i coraz większe zainteresowanie wśród najmłodszych uczestników i kibiców tego pięknego sportu. Pozytywna atmosfera we wspieraniu dzieci w stawianiu pierwszych kroków na parkurze przygotowanym specjalnie dla Nich jest dla partnerów minionych zawodów najistotniejsza.

Pamiętajmy, że wsparcie kibiców liczy się na każdym szczeblu sportowej kariery.

Przy każdej okazji pragniemy też podziękować sponsorom i przyjaciołom Stajni Roma w miejscowości Kalis k/Jezioran Moniki Romanowskiej ponieważ bez ich wsparcia nie udałoby się zapewnić tylu atrakcji i nagród dla najmłodszych.