Warmińsko – Mazurska Liga Jeździecka

     

Z inicjatywy osób, którym bliski jest sport dziecięcy i młodzieżowy,  w 2022 roku  powstała Warmińsko – Mazurska Liga Jeździectwa Dziecięcego, zwana dalej Warmińsko– Mazurską Ligą Jeździecką. Partnerem WMLJ jest Warmińsko – Mazurski  Związek Jeździecki.

Nadrzędnym celem Ligi jest promocja i popularyzacja jeździectwa powszechnego w konkurencji skoków przez przeszkody w naszym regionie z naciskiem na sport dziecięcy i młodzieżowy. Istotnym założeniem ligi jest również stworzenie przyjaznych warunków dla  początkujących zawodników i spokojne wprowadzenie ich do rywalizacji sportowej. Poprzez podział na poszczególne kategorie wyrównana została rywalizacja i konkurencyjność między zawodnikami. W rozgrywkach, co jest bardzo istotne, mogą uczestniczyć również amatorzy, czyli jeźdźcy bez licencji i rejestracji w związku sportowym. Wierzymy, iż większość z tych amatorów „połknie bakcyla” i będzie dalej rozwijało swoją karierę jeździecką właśnie poprzez  późniejszą integrację ze związkiem.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Warmińsko – Mazurskiej Ligii Jeździeckiej chcemy  serdecznie podziękować wszystkim Organizatorom dotychczasowych kwalifikacji za współpracę i bardzo udana dwie edycje  2022 i 2023  oraz Sponsorom i fundatorom nagród za hojne wsparcie sportu powszechnego i amatorskiego.

Prosimy o zapoznanie się z nowym regulaminem WMLJ 2024 i innymi ważnymi informacjami, jak również śledzenie bieżących informacji dot. WMLJ 2024 w aktualnościach na stronie głównej.

 

Komitet Organizacyjny

 

PLIKI DO POBRANIA:

REGULAMIN LIGI

TERMINARZ 2024

PREZENTACJA LIGI

MAPA LIGI

 

 

© 2020 Warmińsko-Mazurski Związek Jeździecki. Wszelkie prawa zastrzeżone.