II edycja Warmińsko – Mazurskiej Ligi Jeździeckiej 2023

      Z inicjatywy Komisji Jeździectwa Dziecięcego WMZJ oraz osób, którym bliski jest sport dziecięcy i młodzieżowy powstała w 2022 roku  Warmińsko – Mazurska Liga Jeździectwa Dziecięcego, zwana dalej Warmińsko– Mazurską Ligą Jeździecką, pod patronatem Warmińsko – Mazurskiego Związku Jeździeckiego.

Nadrzędnym celem Ligi jest promocja i popularyzacja jeździectwa powszechnego w konkurencji skoków przez przeszkody w naszym regionie z naciskiem na sport dziecięcy i młodzieżowy. Istotnym założeniem ligi jest również stworzenie „przyjaznych” warunków dla  początkujących zawodników i spokojne wprowadzenie ich do rywalizacji sportowej. Poprzez podział na poszczególne kategorie wyrównana została rywalizacja i konkurencyjność między zawodnikami. W rozgrywkach, co jest bardzo istotne, mogą uczestniczyć również amatorzy, czyli jeźdźcy bez licencji i rejestracji w związku sportowym. Wierzymy, iż większość z tych amatorów „połknie bakcyla” i będzie dalej rozwijało swoją karierę jeździecką właśnie poprzez  późniejszą integrację ze związkiem.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Warmińsko – Mazurskiej Ligii Jeździectwa Dziecięcego chciałbym serdecznie podziękować wszystkim Organizatorom dotychczasowych kwalifikacji za współpracę i bardzo udany 2022 rok  oraz Sponsorom i fundatorom nagród za hojne wsparcie sportu dziecięcego i młodzieżowego.

Prosimy o zapoznanie się z nowym regulaminem Ligi 2023, jak również śledzenie bieżących informacji dot. ligi w aktualnościach na stronie głównej.

 

REGULAMIN WARMIŃSKO – MAZURSKIEJ LIGI JEŹDZIECKIEJ 2023:

 

REGULAMIN LIGI – POBIERZ

TERMINARZ – POBIERZ

 

Mikołaj Zagrodzki

© 2020 Warmińsko-Mazurski Związek Jeździecki. Wszelkie prawa zastrzeżone.