Z inicjatywy Komisji Jeździectwa Dziecięcego WMZJ oraz osób, którym bliski jest sport dziecięcy i młodzieżowy, pod patronatem WMZJ powstała Warmińsko – Mazurska Liga Jeździectwa Dziecięcego 2022. Jest  to cykl 5 kwalifikacji oraz finału, w których zawodnicy zbierają punkty bonifikacyjne. Cykl rozgrywany jest od maja do września br. Liga podzielona jest na cztery kategorie, uwzględniające wzrost konia, wiek zawodnika oraz wysokość przeszkód:

  1. Mini 50 cm – wiek zawodnika 8 – 13 lat, Kuce do 130cm/131 cm w podkowach.

2.  Midi 60 cm – wiek zawodnika 9 -15 lat, kuce do 148cm/149 cm w podkowach

3.Maxi 70 cm – wiek zawodnika 10 – 18 lat, Małe i Duże Konie

4. Maxi Max –  80 cm – zawodnicy w wieku od 10 do 18 lat Małe i Duże Konie

 

Nadrzędnym celem Ligi jest promocja jeździectwa powszechnego w konkurencji skoków przez przeszkody w naszym regionie, z naciskiem na sport dziecięcy i młodzieżowy. Poprzez podział na poszczególne kategorie wyrównana została rywalizacja i konkurencyjność między zawodnikami. W rozgrywkach, co jest bardzo istotne, mogą uczestniczyć również amatorzy czyli jeźdźcy bez licencji i odznak. Wierzymy, iż większość z tych amatorów „złapie bakcyla” i będzie dalej rozwijało swoją karierę jeździecką poprzez późniejszą integrację ze związkiem sportowym.

Trwają już wstępne prace nad kolejnym cyklem rozgrywek ligowych na rok 2023.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Warmińsko – Mazurskiej Ligii Jeździectwa Dziecięcego chciałbym serdecznie podziękować wszystkim Organizatorom dotychczasowych kwalifikacji za współpracę oraz Sponsorom i fundatorom nagród za hojne wsparcie sportu dziecięcego.

Oczekujemy na wielki finał Ligi już 25 września w Płoskini.  Do zobaczenia!

 

REGULAMIN LIGI – POBIERZ

 

Mikołaj Zagrodzki

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

© 2020 Warmińsko-Mazurski Związek Jeździecki. Wszelkie prawa zastrzeżone.