Regionalne Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody o Memoriał doc. Stanisława Wadowskiego odbyły się w niedzielę 27 maja 2018r. na terenie Katedry Hodowli Koni i Jeździectwa Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Zawodnicy zmagali się w sześciu konkurencjach: od „MNI LL” – zabawy z trafieniem w normę czasu do najbardziej widowiskowego konkursu klasy N.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Pani Irena Grzymowicz, żona Prezydenta Olsztyna. Jako pierwszy został rozegrany konkurs MNI LL w którym wystartowało 8 par. Pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Maliszewska na koniu Groteska z klubu KJ BERDYN. Następnie gospodarz toru przygotował parkur pod konkurs klasy LL, w którym to mogliśmy obserwować 30 przejazdów. Najlepszym czasem do normy mógł się pochwalić Paweł Turkowski na koniu Dancer. W konkursie dwufazowym klasy L najlepszy wynikosiągnęła para Karolina Gradzik na koniu Lubiana.

Konkurs zwykły klasy P o Puchar Dziekana Bioinżynierii Zwierząt UWM prof. dr hab. Urszuli Czarnik, cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród zawodników jak i publiczności. Konkurencję wygrał Piotr Gębicki na koniu North Cup z klubu G-Ride Teame. Równie dobrze zaprezentowały się: Maria Filipska i Anna Kopcych. Podczas uroczystej dekoracji został wręczony okazały puchar.

Najważniejszym i najbardziej wyczekiwanym przez publiczność wydarzeniem był konkurs memoriałowy klasy N – z rozgrywką o Puchar JM rektora UWM w Olsztynie prof. dr hab. Ryszarda Góreckiego. Mogliśmy zobaczyć 14 par w tym liczną grupę bojowo nastawionych reprezentantów gospodarzy (AZS UWM OLSZTYN). Po pokonaniu podstawowego parkuru do rozgrywki zakwalifikowało się 8 par. Wygrała bezapelacyjnie Natalia Palmowska z koniem Jack pot Van’t Zonneveld, która zdeklasowała rywali czasem poniżej 40 sekund. Drugie i trzecie miejsce przypadło zawodniczkom AZS-u. Karolina Moździarana koniu Sake zajęła drugie miejsce, natomiast trzecie – Joanna Bembenek na koniu Dragon.

JM rektor UWM w Olsztynie prof. dr hab. Ryszard Górecki w asyście sędziego głównego dr inż. Janusza Michalskiego dokonali dekoracji najlepszych par Memoriału doc. Stanisława Wadowskiego. Podczas dekoracji przyznano również nagrodę dla absolwenta UWM Olsztyn – Henryka Sobonia. Najlepszym koniem o pochodzeniu trakeńsko wschodnio – pruskim został Dragon, który otrzymał specjalną statuetkę. Przyznano mu też tytuł najlepszego konia wychodowanego na terenie Warmii – Mazur. Ponadto Dragon kazał się najbardziej utytułowanym koniem w historii sekcji AZS-u. Para Joanna Bembenek i Dragon współpracują już ze sobą przez ostatnie osiem lat. W tym czasie zdobyli wiele nagród i wyróżnień do CC1 włącznie, m.in. 4 miejsce w CSN**SR, II miejsce MR ZO** Gałkowo Sharp Masters, II miejsce MR i SR runda HZO* Dąbrówka Mała, II Wicemistrzyni HPWiM, Wicemistrzyni w kategorii juniorów MWiM 2013. Zawodniczka odkupiła od AZS-u Dragona, który będzie nadal startował w zawodach, oczekując zasłużonej emerytury.

Joanna Bembenek i Dragon podczas zawodów w Kortowie.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał prof. dr hab. Zbigniew Jaworski. Słoneczna pogoda i przekąski umilały czas zawodnikom i gościom. Zapraszamy na kolejne rozgrywki w przyszłym sezonie jeździeckim!