Zawodników rywalizujących w Mistrzostwach Warmii i Mazur 2022 gościł w tym roku Ośrodek Sportów Konnych Trzy Podkowy i KJ Lotar Biskupiec. Dwudzieste już Mistrzostwa zostały rozegrane w nieco nietypowej formie. Tegoroczny kalendarz zawodów wypełniony jest w niemal każdy weekend wieloma wydarzeniami – sprawiło to, że aby zapewnić zawodnikom wszystkich kategorii wiekowych możliwość udziału w Mistrzostwach, zdecydowano o rozdziale terminów i w dniach 17-19.06.2022 rywalizacja o tytuły mistrzowskie odbyła się jedynie w kategoriach Juniorów i Seniorów.

 

W oczekiwaniu na Mistrzostwa Młodzików i Juniorów Młodszych, zapraszamy do zapoznania się z krótkim komentarzem tegorocznej Mistrzyni w kategorii Seniorów, Moniki Pasik, po parkurach finałowych pokonanych z klaczą Coca Light Semilly bezbłędnie w obu nawrotach:

 

Bardzo lubię jeździć w Biskupcu i bardzo się cieszę, że Mistrzostwa odbyły się właśnie tutaj – zawsze notuję tu jedne z najlepszych wyników. Parkury były bardzo interesujące i wymagające, za co dziekujemy Łukaszowi Szustorowskiemu. Atmosfera z Biskupcu sprzyja temu, żeby tu wygrywać, a Pani Agnieszka dokłada wszelkich starań, żebyśmy czuli się tu, jak u siebie w domu.

Przyznam, że bałam się Roberta (Hestkowskiego), ponieważ pierwszy półfinał pojechałam trochę za wolno. Ale, jak wiadomo, łatwiej atakuje się z dalszej pozycji i może wyszło to na dobre, bo pojechałam z zimną głową, nie mając żadnych kompleksów i stresu, żeby przejechać parkur finałowy na zero.”

 

Miejsce drugie zdobyła Monika Michalak na Linto. Tytuł II Vicemistrza wywalczyła Lena Maruszak z KS AZS UWM Olsztyn i Canjer HST.

 

W kategorii Juniorów niezwyciężona okazała się Julia Parda na Cheyenne. Para ta zaprezentowała niezwykle szybką jazdę, co przy braku błędów w obu nawrotach finału pozwoliło jej odeprzeć ataki Aleksandry Hubacz z KJ Amador Morąg na Cemilli (zdobywcy tytułu I Vicemistrza) oraz reprezentującej LKJ w Gałkowie Mai Dzipanow na Konkordii (miejsce trzecie i tytuł II Vicemistrza).