Gospodarz Toru Pan Szymon Tarant stawiał we wszystkich kategoriach bardzo ciekawe i, zgodnie z wymogami Mistrzostw Polski, technicznie trudne parkury. Piękny hipodrom w Białym Lesie urozmaicony ładnymi i kolorowymi przeszkodami sprawiał zawodnikom sporo kłopotu – zwłaszcza rów z wodą.

 

W kategorii Dzieci mieliśmy jedną zawodniczkę, Lenę Czeszejko-Sochacką z klubu JKS U Robsonów. W I półfinale uzyskała ona 8 pkt karnych, co skutkowało dalszym miejscem. II półfinał zawodniczka ukończyła z 8 pkt, co w sumie dało 16 pkt i 23 miejsce po II półfinałach. W finale zawodniczka zrezygnowała z kontynowania przejazdu.

 

W kategorii Juniorów wystartował Kuba Kraśko z LKJ w Gałkowie. I półfinał na koniu Osi ukończył bez punktów karnych, a różnica do prowadzącej Igi Biegalskiej wynosiła 2,46 pkt co dawało 10 miejsce. Należy nadmienić, że 13 koni miało eliminacje, a 3 zrezygnowały – głównie w powodu rowu z wodą, mimo, że był zabudowany drągami. W II półfinale Osi zrobiła 1 zrzutkę, wynik 6,46 dał zawodnikowi utrzymanie 10 miejsca po II półfinałach. Do finału zawodnik wybrał konia AMSTRONG. W pierwszym nawrocie finału uzyskał 16 pkt., co w końcowym wyniku dało 18 miejsce z rezultatem 22,46 pkt.

 

Najsilniejsza nasza reprezentacja w kategorii Młodych Jeźdźców z dwiema debiutantkami nie wypadła w I półfinale źle. Niestety żadna z naszych zawodniczek nie ustrzegła się zrzutek w konkursie szybkości. Najlepiej wypadła Magdalena Dąbrowska z ASZ UWM Olsztyn, która na Veronie zajęła 4. miejsce z wynikiem 4,24 pkt. (jest to różnica pkt. do prowadzącego) Na miejscu 6. Lena Maruszak, koleżanka klubowa Magdy Dąbrowskiej z wynikiem 6,02 pkt, na 8. miejscu Julia Błaszczak (6,26 pkt) oraz na 12. – Weronika Wilczewska z wynikiem 8,95 pkt.

Drugi Półfinał Młodych Jeźdźców został rozegrany jako konkurs zwykły. Najlepszą z naszych zawodniczek okazała się Magdalena Dąbrowska, która na koniu KAYNE uzyska 4 pkt karne, co dało jej po II półfinałach 8,26 pkt. Należy tu zaznaczyć znakomitą jazdę na koniu Verona. Niestety nieprecyzyjne doprowadzenie konia do ostatniej przeszkody (szereg z dwóch stacjonat) zakończyło się dwiema zrzutkami. W rezultacie zawodniczka spadła na 5 miejsce. Julia Błaszczak z SKJ Red Team z jedną zrzutką zajmuje 7 miejsce z wynikiem 10,26 pkt. Lena Maruszak z dwoma zrzutkami i 14,02 pkt 9 miejsce. Weronika Wilczewska – 12 pkt w II nawrocie, razem 20,95 pkt.  i 11 miejsce.

Sobotni finał rozegrany został na wysokości 145 cm. Po wycofaniu sia z Mistrzostw Weroniki Wilczewskiej jako pierwsza w celownikach startowych zameldowała się Lena Maruszak na JETOULON VAN DE RIETVENNE. Bardzo płynna, dokładna i odważna jazda przyniosła tyko 3 pkt za przekroczoną normę czasu. Następnie Julia Błaszczak na SHADOWFAX 111 ukończyła I nawrót finału z 12 pkt. karnymi. Na pewno swojego dnia nie miała klacz VERONA, uzyskując w pierwszym nawrocie finału 23 pkt (w tym 3 za przekroczoną normę czasu), a następnie została wycofana z II nawrotu.

W drugim nawrocie jako pierwsza z naszych reprezentantek wystartowała Julia Błaszczak. Wynik 20 pkt. karnych w II nawrocie pozwolił zająć 7 miejsce. Lena Maruszak  – 4 pkt, łącznie 21,02, co dało miejsce 5. Magdalena Dąbrowska została sklasyfikowana na miejscu 10.

Mistrzostwa oczywiście rządzą się zawsze swoimi prawami, a i te nie były wyjątkiem.

 

ZW