MISTRZOSTWA, Mistrzostwa i po Mistrzostwach

Pierwsze finały zostały rozegrane w sobotę 27 sierpnia 2022 roku.
Jako pierwsi do walki o medale przystąpili zawodnicy Grupy C na kucach. I tu znakomita informacja – jako jedyna wszystkie półfinały i oba nawroty finału bez punktów karnych ukończyła reprezentantka Polish Pony Club Tomaszkowo Karolina Szostawicka na koniu JUULTJE, zdobywając złoty medal. Miejsce trzecie, a za tym medal brązowy wywalczyła reprezentantka klubu JKS U Robsonów, Anastazja Burzyńska-Ellis na HAPPY HONY. Trzeci z naszych reprezentantów, Filip Czeszejko-Sochacki nie ukończył mistrzostw. Grupę C ukończyło 14 par.

Drugim finałem rozegranym w tym dniu był Finał Grupy D-bis. Mieliśmy tu jednego reprezentanta. Aleksander Kraśko z LKJ w Gałkowie na BORSALINO ukończył mistrzostwa z wynikiem 4 pkt. karne, co dało mu 4 miejsce na 15 par, które ukończyły finał.

Trzecim rozegranym w tym dniu finałem był Finał Juniorów Młodszych na Dużych Koniach. Do walki o medale przystąpiło 60 par. Bardzo duża konkurencja i wymagające parkury stawiane przez Łukasza Szustorowskiego sprawiły, że nasi zawodnicy zajęli dalsze miejsca: 21. – Nikola Sobótka z JKS U Robsonów na koniu HAWANA, 43. Julia Parda z Polish Pony Club Tomaszkowo na koniu CACHASSIMO i miejsce 46. Wiktor Kajetan Piechota (SKJ REVEL Stękiny) na koniu ECONTEAU TER DIESCHOOT.

Niedziela rozpoczęła się dla naszych zawodników finałem Grupy A0. Mieliśmy w niej 5 reprezentantów. Hanna Cytarska z Polish Pony Club Tomaszkowo nie ukończyła I nawrotu finału i nie została sklasyfikowana w mistrzostwach. Zuzanna Topa (JKS U Robsonów, z wynikiem 14 pkt) pierwszy nawrót
finału ukończyła bezbłędnie, ale wynik pozwolił jej zająć 12 miejsce. Kolejna nasza reprezentantka, Maria Szmyt (Polish Pony Club Tomaszkowo) ukończyła mistrzostwa na 11 miejscu. 7 par przystąpiło do rozgrywki po przejechaniu dwóch półfinałów i dwóch nawrotów finału bez punktów karnych. Jako pierwsza z naszych reprezentantów wystartowała Natalia Gudan na koniu MACIEJKA z Polish Pony Club Tomaszkowo i prowadzenia z wynikiem 0 pkt / 32,59 sek. nie oddała do końca, zdobywając złoty medal. Druga nasza reprezentantka, Natalia Walczyk z Polish Pony Club Tomaszkowo na koniu R-FOOD ADONIS AZ, mimo znakomitej jazdy w rozgrywce przegrała medal brązowy o 0,29 sek., zajmując wysokie, 4 miejsce.

Finał Grupy A1 był mocno obsadzony. Wystartowało 39 par, w tym 4 nasze reprezentantki. Jako pierwsza wystartowała Zuzanna Topa z JKS U Robsonów na koniu ERIKA. Niestety para ta nie ukończyła I nawrotu finału. Druga nasza reprezentantka Maja Starostka z Polish Pony Club Tomaszkowo ukończyła I
nawrót bez punktów karnych i całe mistrzostwa z wynikiem 23 pkt. na 34 miejscu. Z zerowym bagażem punktów wystartowały Maria Koperska Pacyńska z JKS u Robsonów na TOSKANII i Pola Pietrzak (KJ KAJA Czosnowo) na PANNA MIGOTKA. I nawrót TOSKANII bez punktów, a PANNY MIGOTKI z 8 pkt. Do II nawrotu finału zakwalifikowało się 17 zawodników, wszyscy po 3 konkursach bez punktów karnych. Rozgrywka odbyła się na zmniejszonej ilości przeszkód, do której przystąpiło 16 zawodników – w tym jedyna nasza reprezentantka, Maria Koporska-Pacyńska na Toskanii. Niestety upadek w rozgrywce wyeliminował zawodniczkę z walki o medal. Ostatecznie zajęła 14 miejsce.

Ostatni finał to Grupa A2, gdzie mieliśmy jednego zawodnika. Był nim Jakub Mroczek reprezentujący klub JKS u Robsonów na koniu VULKANO. Do finału przystąpił z wynikiem zerowym po II półfinałach, tak, jak 23 innych zawodników. Dwa nawroty finału ukończył bez punktów karnych, ale rozgrywka do – której przystąpiło 8 zawodników – zakończyła się dwoma wyłamaniami, co dało 12 pkt. karnych i 7 miejsce.

Mistrzostwa naszych reprezentantów zakończyły się dwoma złotymi medalami: Grupa C kuce Karolina Szostawicka na koniu JUULTIE Polish Pony Club Tomaszkowo oraz Grupa A0 kuce Natalia Gudan na koniu MACIEJKA z Polish Pony Club Tomaszkowo. Jeden medal brązowy – Anastazja Burzyńska-Ellis na HAPPY HONY JKS u Robsonów.  Dwa miejsca 4. – Grupa D-bis Aleksander Kraśko z LKS w Gałkowie na BORSALINO, Natalia Walczyk z Polish Pony Club Tomaszkowo na koniu R-FOOD ADONIS AZ.