W minioną sobotę w KJ STAJNIA SZYLDAK odbyły się Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ujeżdżeniu. Po 10 latach nieobecności impreza mistrzowska wróciła na mapę naszego regionu. Jeźdźcy zdecydowanie na to czekali – na czworoboku obserwować można było blisko 80 przejazdów.

Uczestników oceniała komisja sędziowska w składzie : Patrycja Modlińska, Paweł Kleszcz, Magdalena Jarmuła.

 

W kategorii Młodzików na kucach zwyciężyła Oliwia Kuchta na Timur Ewita, druga była Zuzanna Topa i Erika.
Mistrzem Juniorów Młodszych na kucach została Zuzanna Weres na koniu Biszkopt.
Najlepsza wśród Juniorów Młodszych na dużych koniach okazała się Dominika Obrębska na Bursztynie. Tuż za nią znalazła się Zuzanna Weres i Prince. Trzecie miejsce zajęła Marcelina Hryniewicz na Luna Lou.
Mistrzostwo Warmii i Mazur w kat. Juniorów na dużych koniach zdobyła Patrycja Stachyra i Beau Dancer, Tytuł I V-ce Mistrza przypadł Zuzannie Majewskiej na Toskanii, a trzecie miejsce Blance Michniewicz na Lady Sara.
W kategorii Senior mogliśmy podziwiać wyrównaną rywalizację i tak oto pierwsze miejsce, a także tytuł Mistrza Warmii i Mazur w Ujeżdżeniu powędrował do Justyny Stasiulewicz, która startowała na koniu Artemor. I V-ce Mistrzem Warmii i Mazur w Ujeżdżeniu została Anita Ranuszkiewicz oraz Nefolin, a II V-ce Mistrzem – Monika Dudkowska i Atleta.
W kategorii OPEN Kuce mistrzostwo zdobyła Alicja Panuś na Pusof. Druga była Joanna Szałaś i Winnie The Pooh, natomiast trzecie miejsce zajęła Oliwia Kania oraz Kirhan Rola.
W ostatniej kategorii, czyli OPEN Duże Konie, zwyciężyła Małgorzata Hoffmann na Domfee 36. I V-ce Mistrzem została Alicja Lewandowska oraz Irys, II V-ce Mistrzem Aleksandra Białecka i Johnny Walker.
Serdecznie gratulujemy wszystkim Uczestnikom oraz Organizatorom: WMZJ, KJ Stajnia Szyldak, KJ Masuria Sport Horses.
Sponsorzy: WMZJ, forBET, Dźwigi Godlewski, Inalda apartamenty, noclegi i wypoczynek, Farys Design, Gmina Ostróda, Arcus Sklep Jeździecki, Lorem Terapia Koni Agnieszka Klaybor
Pełna galeria zdjęć z Mistrzostw tutaj.