Na zakończenie zawodów CAVALIADA Warszawa 2022 odbył się konkurs Grand Prix LR, gdzie wysokość przeszkód wynosiła 150 cm.

Do konkursu zakwalifikowało się 31 par. Gospodarz toru Magdolona Erdelyi z Węgier postawiła bardzo ciekawy technicznie parkur. Pierwsza piętnastka nie ustrzegła się błędów, kończąc parkur z wynikiem od 4 do 16 pkt. karnych. Dopiero startująca jako 16. Natalia Palmowska z Klubu „LOTAR” Biskupiec na 14-letnim wałachu KWPN Dr.JONES (Virgino/Casco), jadąc bardzo równo i odważnie jako pierwsza pokonała parkur bezbłędnie, kwalifikując się do rozgrywki. Potem nastąpiła długa przerwa w bezbłędnych przejazdach, co na pewno spowodowało wzrost ciśnienia u gospodarza toru. Dopiero jadący z numerem 26. Marek Wacławik oraz  z 30. Matas Petraitis z Litwy pokonali parkur bezbłędnie. Do rozgrywki jako pierwsza w celowniki startowe zameldowała się Natalia. Znakomicie prowadzony, ale bez zbędnego ryzyka, Dr. JONES, rozliczany do przodu na pełne skoki pokonał rozgrywkę bez punktów karnych w czasie 37,53 sek. Pozostałym zawodnikom zostało tylko walczyć z czasem Natalii. Marek Wacławik uzyskał lepszy czas, ale kosztem 8 pkt karnych. Choć wygladało na to, że Matas Petraitis z Litwy jedzie bardzo szybko, celowniki finiszowe przeciął wolniejszy o 0,17 sek.

 

I tak GRAND PRIX dla NATALII PALMOWSKIEJG RA T U L A C J E !

 

Oprócz Natalii Palmowskiej z naszego WMZJ-u startowali:

Julia Błaszczak na koniu CORCON z SKJ Red Team –  8. w finale Średniej Rundy

Filip Czeszejko-Sochacki JKS U Robsonów na koniu ARAGOR w konkursie CSIAm-A zwykłym 3. miejsce i w konkursie dwufazowym 6. miejsce

Jakub Mroczek JKS U Robsonów na koniu VULKANO w kategorii CAVALIADA FUTURE ZT –  raz 2. miejsce i 2 razy 3. miejsce

(obydwaj zawodnicy to podopieczni Trenera Antoniego Pacyńskiego)

Julia Parda Polish Pony Club Tomaszkowo w CSI1* – raz 1. miejsce i jeden raz 2. miejsce

 

 

ZW