Czteroosobowa reprezentacja naszego Związku spisała się na medal. Nie jest łatwo dostać się do Kadry Narodowej, wystartować w Mistrzostwach Europy Młodych Jeźdźców i zdobyć medal w Mistrzostwach Polski – a takiego wyczynu dokonała nasza młoda zawodniczka Lena Maruszak z AZS UWM w Olsztynie i jej znakomity wał. JETOULON VAN DE RIETVENNE rasy KWPN po Etoulon VDL / Toulon.

 

Punkty zdobywała także na og. VHS QUADRO rasy Hol. po  QUIDAM DE REVEL. Po pierwszym półfinale zajmowała 3 miejsce, po II półfinałach miejsce 2. Ułamki sekund (0,13 i 1 pkt karny) w drugim nawrocie nie pozwoliły na zdobycie srebrnego medalu. W rezultacie znakomite 3 miejsce i medal brązowy. Lena Maruszak powieliła wynik Julii Błaszczak sprzed dwóch lat.

Julia Błaszczak, reprezentująca barwy SKJ Red Team Mokiny, tym razem wystartowała w Mistrzostwach Polski LADIES CUP, zajmując wysokie 7. miejsce. Wystartowała na wał. ILORD rasy KWPN po Mylord Carthago.

 

W kategorii Juniorów wystartowało dwóch naszych zawodników: Kuba Krasko z LKJ w Gałkowie na koniu ARMSTRONG, który zakończył starty na II półfinale oraz Wiktor Kajetan Piechota z SKJ REVEL Stękiny na koniach LAST QUALITY oraz CEBULBA, zajmując ostatecznie 19 miejsce na 34 zgłoszonych do finału.

 

ZW