Odbywający się w Jakubowicach Mistrzostwa Polski w kategorii kuców w dniach 23 – 27.08.2023 zostały zakończone. Pierwsze medale zostały rozdane w sobotę 26 sierpnia. W grupie C nie mieliśmy swojego przedstawiciela. Kolejnym finałem byli zawodnicy z grupy D-bis; i tu znakomita jazda od pierwszego półfinału naszego jedynego reprezentanta, Jakuba Mroczka z JKS U Robsonów, który na VULKANO dotarł do drugiego nawrotu finału jako jedyny bez punktów karnych. Pomimo jednej zrzutki, która przydarzyła się w drugim nawrocie para ta zapewniła sobie zasłużenie ZŁOTY MEDAL. Gratulacje dla zawodnika i trenera Pana Antoniego Pacyńskiego.

W kategorii Juniorzy Młodsi na Dużych Koniach mieliśmy jedną reprezentantkę. Niestety, Nikola Sobótka z JKS U Robsonów zakończyła mistrzostwa na II półfinale.

Kategoria grupy D była nielicznie obsadzona. Na sześć par, które wystartowały, ukończyły cztery; wśród pozostałych dwóch nasz reprezentant, Aleksander Kraśko z LKS w Gałkowie.

W kategorii A0 mieliśmy troje zawodników: Maria Szmyt z Polish Pony Club Tomaszkowo na kucu R-FOOD ADONIS A-Z zajęła ostatecznie 8 miejsce z wynikiem 4 pkt karnych. Koleżanki klubowe – Aleksandra Czujko na kucu MACIEJKA – nie ukończyła mistrzostw, a Hanna Cytarska, mając 0 pkt po dwóch nawrotach, wycofała się.

Najliczniej przez naszych zawodników obsadzona była Grupa A1. Największe szanse na medal miała Pola Pietrzak z klubu KAJA Czosnowo, która zakwalifikowała się do rozgrywki z 13 zawodnikami walczącymi o medale. Niestety, dwa błędy pozwoliły na zajęcie 11 miejsca. 14. miejsce zajęła Maria Szmyt z Polish Pony Club Tomaszkowo na MALIBU STAR, 27. Zuzanna Topa z JKS U Robsonów na ERICE, 34. Zuzanna Stańczak na TORNADO.

Na zakończenie został rozegrany finał grupy A2. Jedyną naszą reprezentantką była Maria Koperska-Pacyńska z JKS U Robsonów na MONTGOMERIE. Niestety, nie zakwalifikowała się do ścisłego finału gdzie 22 zawodników pokonało dwa półfinały bezbłędnie i ostatecznie zajęła 27 miejsce.