16 września w Mokinach koła Barczewa odbył się wielki finał Warmińsko–Mazurskiej Ligi Jeździeckiej 2023 – piękna impreza, której towarzyszyły równie piękne emocje sportowe oraz fantastyczna rywalizacja wszystkich uczestników na bardzo wysokim poziomie sportowym.   Ale zanim dojedziemy do finału, zacznijmy od początku…  

Kwalifikacje II edycji WMLJ 2023 rozpoczęły się już w maju i trwały aż do września. Uczestnicy Ligi podzieleni byli na 4 regulaminowe kategorię i mieli 15 szans (15 jednodniowych kwalifikacji przy ZR /ZT) na zdobycie wymaganych 3 zagrań do finału. Zawody kwalifikacyjne organizowane były na terenie całego województwa warmińsko – mazurskiego, aby zapewnić łatwy i dogodny dojazd wszystkim uczestnikom. Podczas wszystkich kwalifikacji zawodnicy  – poza nagrodami ufundowanymi przez Organizatorów i ich Sponsorów – otrzymywali rozety ligowe za wszystkie konkursy liczone do Ligi. W czasie wszystkich zawodów Organizatorzy zapewnili bardzo dobre i przyjazne warunki dla ligowiczów oraz pozostałych uczestników. Zadbano również o profesjonalną oprawę i bezpieczną infrastrukturę. We wszystkich aspektach organizacyjnych Gospodarze kwalifikacji wywiązali się wyśmienicie i z tego miejsca serdecznie im za to dziękuję. To był kawał dobrej roboty i doskonała współpraca!  

Organizatorzy i Gospodarze kwalifikacji:

Płoskinia – 6 maja i 9 września STAJNIA PŁOSKINIA (organizator finału I edycji)

Kętrzyn – 13 i 14 maja STADO OGIERÓW w KĘTRZYNIE

Pasłęk – 20 maja MKJ NIENIA PASŁĘK

Nawiady – 20 maja KJ w NAWIADACH

Różnowo – 27 maja STAJNIA MALTANKA

Tynwałd – 8 i 9  lipca LEŚNE ZACISZE TYNWAŁD

Pomorska Wieś – 17 czerwca i 15 lipca FUNDACJA CZTEROLISTNA KONICZYNA

Malinowo- 29 lipca – STAJNIA MALINOWO Lidzbark Warmiński

Wielochowo – 5 sierpnia KJ KAMIŃSCY

Janisze koło Ełku – 6 sierpnia STAJNIA JANISZE

Gierzwałd – 26 sierpnia STAJNIA BUCZKOWSCY  

I już wracamy do wielkiego finału Ligi…  

Organizator finału – Sportowy Klub Jeździecki RED TEAM MOKINY zapewnił event na najwyższym poziomie. Przygotowanie imprezy było perfekcyjne i dopięte na ostatni guzik. Infrastruktura ośrodka iście olimpijska, czuło się klimat zawodów rangi międzynarodowej.  W łącznej puli nagród – 15 tysięcy złotych, wręczone ligowiczom w postaci voucherów i nagród rzeczowych. W finale uczestniczyło 50 zawodników, którzy zdobyli wymagane kwalifikacje. Dodatkowo firma DE HEUS ufundowała bezpłatny talon na wyżywienie dla wszystkich zawodników, a takie hojne gesty zdarzają się na zawodach niezwykle rzadko.  

W imieniu komitetu organizacyjnego Ligi serdecznie dziękuję Panu Januszowi Błaszczakowi z Rodziną wraz z ekipą SKJ RED TEAM MOKINY oraz SPONSOROM za finał Warmińsko – Mazurskiej Ligi Jeździeckiej 2023.

Wielkie podziękowania dla Zarządu Warmińsko – Mazurskiego Związku Jeździeckiego za objęcie po raz kolejny już patronatem całego przedsięwzięcia oraz wsparcie.

Podziękowania dla wszystkich Sponsorów finału i kwalifikacji. To dzięki Wam możemy realizować takie ambitne projekty.

Podziękowania dla wszystkich Uczestników ligi jak i wszystkich osób, które wspierały nas życzliwych słowem i gestem.

Mikołaj Zagrodzki – dyrektor sportowy WMLJ

 

Kończymy konsultacje z ligowiczami i wkrótce opublikowany zostanie regulamin WMLJ na rok 2024.